Звіт керівника
Звіт директора
Коровинського закладу дошкільної освіти
(ясла – садка ) «Сонечко»
Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області
Людмили ВАЩЕНКО
перед батьками, колективом та громадськістю з питань
статутної діяльності закладу
у 2022-2023 навчальному році
Даний звіт складено відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в України», який запроваджено з 5:30 ранку 24.02.2022, Закону України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року, статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005 р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом та громадськістю.
Мета звітування:
Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільноїосвіти.
Коровинський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області розташований: в селі Коровинці Роменського району Сумської області.області по вул. Київська, 72.
Електронна пошта: ludmilavaschenko@ukr.net
Телефон: (054) 55 5 81 62
Головною метою закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність ЗДО «Сонечко» направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту,
Освітній процес в ЗДО в 2022 - 2023 навчальному році здійснювався відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України (далі – Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305, Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі
В період 2022-2023 навчального року в ЗДО функціонувало 3 вікових групи:
І молодша, молодша – різновікова, старша.
Загальна кількість в 2022-2023 н. р. складала 60 дітей. Але за потужністю заклад розраховано на 120 місць, така наповнюваність пояснюється відсутністю дітей даного віку на території сільськоїради.
Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти «Сонечко» здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що вона може відвідувати дошкільний навчальний заклад,довідки про щеплення, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження дитини.
Навчальний рік у закладі розпочався з 01 вересня 2022 і закінчився 31 травня 2023 року. З 01 червня 2023 по 31 серпня 2023 ЗДО переходить на літній період роботи. Колектив закладу працюватиме та надавати послуги в змішаному режимі роботи для вихованців та їх батьків.
Заклад дошкільної освіти «Сонечко» працює за 10,5-ти годинним режимом перебування дітей, а саме з 07.00 – до 17.30 годин, за п’ятиденним робочим тижнем.
З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу створено Сайт закладу, сторінку в соціальній мережі «facebook» , а також у «Viber» створено групи для батьків , де висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.
Упродовж навчального року мною особисто та практичним психологом Вікторією ПРИЩЕНКО висвітлюється інформація про роботу закладу та життя вихованців в ЗДО на сайті закладу, практичні поради для батьків вихованців в соціальній мережі «facebook», за допомогою організованої групи у «Viber» проводилися онлайн-зустрічі з батьками та дітками.
На час воєнного стану в Україні, заклад дошкільної освіти «Сонечко» долучився до акції з допомоги Збройним силам України ( ЗСУ), а саме: виготовлення сіток, приготування енергетичних цукерок, надання гуманітарної допомоги у вигляді овочів та домашньої консервації. Жоден працівник закладу не залишився осторонь, весь колектив допомагав ЗСУ, задля перемоги нашої України.
1.1. Вжиті директором ЗДО «Сонечко»заходів щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку
На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України №1/9-419 від 02.07.2019 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році» в дошкільному навчальному закладі протягом 2022 – 2023 року функціонувала 1 група для дітей 6-го року життя, всього 21 дитина. У зв'язку з введенням воєнного стану та виїздом за кордон декількох дітей (2), станом на 27.05.2023 р. проведено опитування серед батьків щодо вступної кампанії дітей – випускників до першого класу. За результатами опитування встановлено: що 12 дітей подали документи до КоровинськогоЗСО. Всі батьки випускників проінформовані про умови вступної компанії дітей до першого класу та терміном подачі пакету документів. Варто відмітити роботу вихователівНіни КАПЛІ та Вікторії ТЕМЧЕНКО за сумлінне відношення до дітей та виконання своїх посадових обов’язків, які не зважаючи на воєнний стан в Україні , педагоги змогли провести повноцінну підготовку дітей до навчання в школи, про що свідчать результати тестування психологічної готовності.Високий рівень готовності показали 80% дітей.
Протягом 2022-2023 року в ЗДО «Сонечко», відповідно встановленого графіка, один раз на місяць працює консультативний центр «Порадник», метою якого є надання безоплатної консультативної допомоги з питань соціалізації дітей дошкільного віку.
З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу дошкільної освіти впродовж 2022-2023 н. р. педагогами закладу постійно надавались фото та відео звіти педагогічної роботи з вихованцями закладу: організована навчальна діяльність, святкові заходи, гурткова робота, діяльність дітей впродовж дня, заходи проведення оздоровчо – профілактичної роботи, виставки дитячих та колективних з вихователями робіт, огляд предметно – ігрового середовища групової кімнати тощо. Завдяки партнерській взаємодії адміністрації, батьки вихованців є повноцінними учасниками освітнього процесу в дистанційному та змішаному режимі.
1.2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес
Освітній процес в ЗДО організовано відповідно програмно-методичному забезпеченню та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, комплексною програмою «Я у Світі», парціальними програмами,рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
Згідно з рішенням педагогічної ради Коровинського ЗДО від 31.08.2022 року освітній процес у закладі здійснювався за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»
Із метою підвищення ефективності педагогічної діяльності та якості освітньо-виховного процесу визначено:
- запроваджувати в практику роботи передовий педагогічний досвід: «Програма розвитку логічного мислення дітей середнього та старшого дошкільного віку «Пізнайлики» (автор:керівник гуртка Світлана Таранціца, Наталія Миськова, м. Хмельницький) та «Програма патріотичного виховання дошкільників «Козачата» (Тетяна Нагурна – вихователь,директор музею козацької слави, та Валентина Буряк – методист ІМЦ управління освіти, м. Славути).
Пріоритетними напрямками роботи педагогічного колективу в 2022-2023 навчальному році було визначено слідуючі завдання:
1.Формування математичної компетенції дошкільників шляхом використання сучасного дидактичного матеріалу.
2.Національно-патріотичне виховання дошкільників в умовах сучасності.
3.Продовжити розвивати монологічне мовлення дошкільників шляхом використання технологій «Сторітелінг», «Синквейн», прийомів мнемотехніки.
Задля реалізації відповідних пріоритетних завдань протягом навчального року здійснювалась методична та педагогічна робота, під час якої педагоги отримували знання, уміння та досвід створення сучасного середовища, яке буде мотивувати, активізувати, розвивати та зберігати, а також забезпечить оптимальні умови для розвитку й саморозвитку дітей дошкільного віку.
Результатом плідної роботи колективу стали якісні зміни в середовищі закладу. Створене освітнє середовище закладу відповідає сучасним тенденціям розвитку, конкурентоспроможності в умовах, що відповідають соціальним запитам суспільства та сприяє реалізації пізнавальних процесів, дослідницької активності та набуття основних компетентностей відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.
Під час створення середовища вагомим акцентом стала візуалізація, де враховувались вікові особливості розвитку дітей, кольорова гама об'єктів візуалізації, стін, місця для розташування.
Базисом для створення вищезазначеного середовища стало впровадження технології «Стіни, які говорять», яка спрямована на розвиток комунікації, абстрактного мислення, продуктивної діяльності, що сприяє розумінню і появі вербального мовлення.
Технологія «Стіни, які говорять» базується на принципах варіативності та сталості:
Принципи варіативності – один із принципів педагогіки, відповідно до якого зміст та технологія навчання повинні варіюватись (змінюватись) в залежності від віку, індивідуальних особливостей, рівня розвитку вихованців.
Принцип сталості – (постійність)формування стійких життєвих навичок, які дошкільнята повинні опанувати в процесі становлення себе, як особистості.
Зазначені принципи відобразились в сформованих навичках дітей як у повсякденному житті під час самообслуговування, формування КГН, чергуванні так і в організованій навчальній діяльності: відображення теми занять, активізація мовленнєвого потенціалу, закріплення набутих знань за всіма освітніми напрямками Базового компоненту дошкільної освіти.
Питання поліпшення якості освіти в закладі, неможливе без створення інноваційного простору. Особливістю роботи з інноваційної діяльності нашого педагогічного колективу є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій.
Впродовж навчального року методичною службою закладу проводились відповідні методичні форми роботи з педагогічним колективом з метою підвищення професійної компетентності, набуття практичного досвіду роботи з дітьми спрямованих на вирішення основних річних завдань.
У річному плані на 2022-2023 н. р. передбачені дієві форми роботи з педагогічними кадрами. Дані питання обговорювалися на педрадах Коровинського ЗДО:
- «Організація діяльності закладу дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році»
- «Дистанційна освіта для дошкільнят»
- «Формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку»
- «Усебічний розвиток дитини через гру: цілісний погляд, системний підхід».
Під час розробки проєкту річного плану на 2023-2024 н. р. врахуємо заходи, які не проведено з причини введення воєнного стану.
Системна робота проводилась за фізкультурно-оздоровчим напрямом. Заняття з фізичної культури проводились відповідно програмових вимог.
Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є різні види організованої діяльності.
З огляду на основні пріоритети дошкільної освіти в Україні та вимоги сучасності в ЗДО освітній процес забезпечує реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, який спрямовано на реалізацію рівного доступу до дошкільної освіти всіх дітей дошкільного віку, на збагачення виховних традицій українського суспільства сучасними досягненнями та прогресивними світовими тенденціями у сфері освіти.
Він скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, відповідних компетентностей, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.
Відповідно інструктивно-методичних рекомендацій листа МОН України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році» (від 27.07.2022 № 1/8504-22),реалізовуючи завдання діючих програм, зміст (інваріантної та варіативної) складової Базового компоненту дошкільної освіти, педагоги в своїй діяльності використовували різноманітні форми організації дітей: спеціально організовану навчальну діяльність (заняття, дослідницько-експериментальна діяльність, індивідуальна робота, спостереження, свята та розваги тощо), самостійну діяльність дітей (художню, рухову, ігрову, театралізовану тощо). Здійснюючи диференційований підхід, педагоги використовували достатню кількість дидактичного та стимулюючого матеріалу (картини, таблиці, розвивальні ігри, картки) у відповідності до Державних санітарних норм і правил.
Впродовж 2022-2023 н. р. два рази на тиждень вихователі розробляли дистанційні заняття, які віднедавна стали обов'язковим складником впровадження освітньої діяльності. Батьки та вихованці мали можливість переглянути відео розробки занять та активно долучитись до освітньо-виховного процесу. Банк відео занять продовжує поповнюватись авторськими розробками педагогів, які є актуальними в реаліях сьогодення.
Отже, враховуючи вищезазначені досягнення педагогічного колективу маємо визначити рівень роботи закладу достатній. Визначені резерви в роботі будуть враховані на наступний 2023-2024 н. р.
2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації
матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу
Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора ЗДО. У зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у освітній процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданнями, сучасним дидактичним матеріалом.
У 2022 - 2023 навчальному році методичний кабінет поповнився різноманітним наочно – дидактичним матеріалом, науковою, навчально – методичною літературою. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг.
Ігрові приміщення ЗДО «Сонечко» в достатній кількості забезпечені дитячими меблями, відповідно до індивідуальних особливостей дітей та всім необхідним обладнанням, для забезпечення повноцінного перебування дитини в умовах дошкільного закладу.
Все обладнання відповідає вимогам екологічності, безпечності, привабливості, багатофакторності.
Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
На дитячих, вуличних ігрових майданчиках встановлено ігрове та спортивнеобладнання на загальну суму 500 000 грн.
Заклад забезпечений провідним інтернетом, що робить заклад сучасним для освіти дітей, бо інтернет вже давно став невід'ємною частиною освітнього процесу.
Заклад забезпечений крмп’ютерною технікою, яка надає можливість педагогам розробляти та друкувати дидактичний матеріал, що забезпечує належну якість провадження освітнього процесу.
Музична та спортивна зали забезпечені відповідним інвентарем для повноцінних занять музикою та фізкультурою.Це дозволяє організовувати музичне дозвілля дошкільнят на достатньому рівні.
Завдяки активній та плідній роботі, у закладі створено відповідний ресурсний простір, який включає в себе слідуючи елементи системи альтернативної комунікації: розклад, меню, екран настрою, вибір діяльності, ранкові зустрічі, правила групи, стіна творчості, фліпчарт дошка - що сприяє активному включенню в освітній процес, полегшує процес адаптації та соціалізації.
3. Залучення додаткових джерел фінансування
Як додаткові джерела фінансування, в ЗДО організована співпраця з батьками.
Досить плідно в 2021 - 2022 навчальному році працював батьківський комітет приймаючи участь в освітньому процесі та зміцненні матеріальної бази.
За кошти батьківського комітету було придбано миючі засоби, канцтовари, господарчі товари.
Але, нажаль цього придбання замало, маємо надію що все що запланували буде здійснено після закінчення воєнного стану в Україні.
4. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки
Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом.
У 2022-2023 навчальному році освітній - виховний процес в закладі забезпечували 8 педагогів. Директор, практичний психолог, музичний керівник і п’ять вихователів вікових груп.
Відповідно плану атестації педагогічних працівників на 2022-2023 рік заплановано атестацію практичного психолога Вікторії ПРИЩЕНКО .
За результатами атестації, отримані наступні результати:
- Вікторії ПРИЩЕНКО присвоїно ІІ кваліфікаційну категорію;
З метою забезпечення систематичного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, директором закладу ведеться постійна робота щодо проходження курсової перепідготовки. Усі педагоги проходять КПК один раз на 5 років.
Педагоги закладу впродовж року удосконалювали рівень своєї професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності, онлайн-курсів та відвідування тренінгових занять, спрямованих на вдосконалення своєї фахової компетенції.
Я , як директор закладу, постійно підвищую свій професійний рівень шляхом участі у нарадах, семінарах, онлайн-консультаціях РоменськогоЦПРПП, пройшла навчання за Програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти щодо "Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні" ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти"від ЮНІСЕФ дитячого фонду ООН
Усі педагоги закладу активно брали участь в онлайн-семінарах, нарадах, колегіях. Також вихователь закладу Ніна КАПЛЯ провела семінар-практикум для вихователів на тему: «Впровадження інноваційних технологій в практику роботи ЗДО з логіко-математичного розвитку». На якому поділилася досвідом впровадження вроботу з дітьми Паличок Дж. Кюізенера, Логічні блоки З.Дьєнєша, Інтелектуальні ігри Нікітіних, Розвивальні ігри В.Воскобовича, Коректурні таблиці Н.Гавриш та дидактичні ігри з логіко-математичного розвитку.
Спираючись на вищезазначене, можемо зробити висновок що адміністрацією закладу постійно та систематично вживаються заходи щодо підвищення професійної компетентності педагогів, мотивація до підвищення кваліфікаційного рівня шляхом проходження атестації та КПК.
5. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дітей та педагогічних працівників:
Одним з пріоритетних напрямків діяльності адміністрації ЗДО є забезпечення соціального захисту вихованців. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на початок 2022-2023 навчального року було проведено облік дітей ЗДО «Сонечко», забезпечено роботу та постійне
оновлення і внесення коректив до бази даних комп’ютерної програми «КУРС: Дошкілля».
Директор закладу, на початку навчального року, провела ретельну діагностичну роботу щодо виявлення дітей з сімей пільгових категорій, складено соціальний паспорт сімей та створено списки вихованців, які потребують соціальної допомоги. В ЗДО зареєстровано 25 дітей пільгової категорії, а саме:
- Діти з сімей учасників АТО – 8;
- Діти з багатодітних сімей - 15;
- Діти, з малозабезпечених родин - 2.
В ЗДО «Сонечко» постійно проводились заходи з пропаганди психолого-педагогічних знань щодо соціального захисту дітей. На початок навчального року на батьківських зборах практичний психолог Вікторія ПРИЩЕНКОдоповідала батькам про систему соціального захисту створену в закладі. Доведено до відома працівників та батьків алгоритм дій в разі виникнення ситуації, пов’язаної з насильством в сім’ї. Ознайомлено педагогів про неухильне виконання ст.54, ст.56 Закону України «Про освіту» щодо недопущення до педагогічної діяльності працівників, які за своїм моральними якостями не можуть виконувати виховні функції та обов’язки педпрацівників, захищати дітей від будь – яких форм фізичного або психічного насильства.
На стенді для батьків постійно оновлювалась актуальна інформація: представлено алгоритм діяльності з переліком організацій куди можна звернутися з приводу насильства в сім’ї, контактна інформація. Випущено «Інформаційний листок про Конвенцію та права дитини». Педагогами закладу підготовлено та проведено ряд консультацій для батьків. Вся інформація розміщена на сайті закладу.
Відповідно річного плану роботи закладу на 2022-2023 н. р., нормативно-правових документів: Постанова КМУ від 22.08.2018 р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»; Лист МОН України від 27.06.2019 р. № 1/9-414 «Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», в період з 04.10 по 08.10.2022 року в закладі пройшов Тиждень протидії булінгу. В рамках проведення практичним психологом,педагогами організовано консультативний та інформаційний матеріал з наступним оновленням щомісяця з питань охорони дитинства, попередження булінгу, профілактики жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення в сім'ї; проведена виховна робота з попередження жорстокості та формування моделі ненасильницької поведінки у взаєминах вихованців.
Таким чином, можна зробити висновок про те, щов закладі робота з соціального захисту вихованців проводиться планово, в системі і виконується.
5.1. Забезпечення організаціїхарчування та медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників.
Організація харчування
У зв’язку із воєнним станом та з інших об’єктивних причин, харчування в закладі протягом 2022-2023 року не проводилось.
Медичне обслуговування
Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.
Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти «Сонечко» визначено такі:
- збереження і зміцнення здоров’я дітей;
- забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
- формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.
Медичні послуги для вихованців дошкільного закладу здійснюються сестрою медичною старшою Тамарою ТОКАРЕНКО та Коровинським центром первинної медико-санітарної допомоги.
У ЗДО «Сонечко» планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей.
Контроль за станом здоров’я дітей здійснюється сестрою медичною старшою.
У закладі наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.
Щомісячний аналіз захворюваності, який проводить медсестрасвідчить про низький рівень захворюваності серед дітей. Однак спостерігається, що 39% дітей, які не постійно відвідують дошкільний заклад, проводять вдома з різних причин,
- за сімейними обставинами;
- невідвідуванням у зв’язку з карантином на COVID;
- відстороненням дітей від відвідування груп на період карантинів.
- повітряні тривоги.
Питання стану здоров’я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися на нараді при директорі. У дошкільному закладі постійно проводиться роз`яснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації.
Інформація з приводу санітарно-просвітницької роботи висвітлюється на сайті закладу, куточках для батьків у вільному доступі та у групах «Viber».
Для безпечного перебування вихованців ЗДО всі працівники закладу двічі на рік проходять обов'язковий медичний огляд згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі». Всі працівники закладу в умовах пандемії з приводу захворюваності на COVID-19 мають 100% вакцинацію.
Проходження медичного огляду працівниками ЗДО
Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» – обов’язковим для усіх категорій працівників дошкільного закладу є проходження щорічних медичних оглядів.
Працівники дошкільного закладу двічі на рік, згідно графіку, проходять обов'язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 № 1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів». Керівник закладу тримає на контролі дане питання, сестра медична старша веде облік проходження персоналом періодичних медичних оглядів.
5.2. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
В дошкільному навчальному закладі «Сонечко» забезпечено проведення первинного, позапланового та періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Систематично проводиться відповідна робота з вихованцями та працівниками щодо дотримання правил особистої безпеки, протипожежної безпеки, дорожнього руху, та дотримання норм охорони праці.
На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про основні заходи цивільного захисту на 2011 рік» від 21 березня 2011 р. № 246, відповідно наказу «Про організацію та проведення Тижня безпеки дитини» від 30.04.2014 № 44 – «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини», наказу відділу освіти №17-од від 22.03.2022 « Про проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в закладах загальної, середньої та дошкільної освіти» з метою формування у дітей свідомого розуміння цінностей власного життя та здоров’я, в закладі організовано та проведено у жовтні 2022року та у квітні 2023 року Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
В рамках проведення тижня з основ безпеки життєдіяльності пройшов єдиний день цивільного захисту, з метою поліпшення профілактичної роботи щодо правил поведінки в надзвичайних ситуаціях та відпрацювання порядку евакуації дітей і працівників з приміщення дошкільного навчального закладу на випадок пожежі, дій час незвичайних ситуацій. В ході тренінгу працівники неухильно дотримувались відповідного алгоритму дій щодо відпрацювання практичних навичок під час пожежі.
- Діти отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.
- Зміст проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» полягав в ефективній організації освітнього процесу, який дозволяв вихованцям оволодіти основами знань про здоровий спосіб життя, формувати правила безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях.
У зв'язку з введенням воєнного стану заклад працює відповідно до відповідних нормативно-парвових документів: Закону України від 24.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»,
Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.
В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці.
Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу.
Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетно-рольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські групи «Viber» та на сайті закладу.
В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти проведено ряд заходів щодо вдосконалення роботи з даного питання.
Повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ЗДО, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги – все це в купі дає вагомий результат щодо організації безпеки життєдіяльності всіх здобувачів освіти та працівників ЗДО .
Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводиться випробування спортивного обладнання на території дошкільного закладу та групових приміщеннях. Робота всього колективу ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.
Впродовж 2022-2023 н. р. проведені наступні форми роботи: щомісячно проводились тематичні заняття, бесіди, розваги, тренінги, виставка дитячих робіт щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху.
Позитивний вплив на формування у дошкільників мотивації для оволодіння правилами безпечної поведінки мало використання інформаційно-комунікаційних технологій, а саме: мультимедійних презентацій, інтерактивних ігор тощо.
Значна увага приділялась відпрацюванню у дітей практичних навичок правил дорожнього руху на спортивному майданчику, який обладнано дорожніми знаками, пішохідною розміткою.
Велика робота в закладі проведена щодо облаштування найпростішого укриття на випадок повітряної тривоги. Дане укриття протягом навчального року використовується за призначенням.
Протипожежна безпека
Впродовж 2022-2023 н. р. в ЗДО «Сонечко» було виконано:
- перезаряджене 12 вогнегасників;
- оновлено знаки протипожежної безпеки (пожежний щит);
- проведено замір опору ізоляції;
- оновлено таблички з відповідальними за пожежну безпеку в ігрових приміщеннях.
З первинних засобів пожежогасіння в ЗДО є: пожежний щит у повній комплектації, ящик з піском, вогнегасники 12 шт.
Річним планом ЗДО сплановано: тижні з безпеки життєдіяльності (жовтень, квітень), тренінгові навчання – евакуація, контроль за станом протипожежного режиму та станом евакуаційних виходів.
В закладі можливо спостерігати агітаційні плакати з охорони праці, Цивільного захисту населення та пожежної безпеки.
Протипожежна безпека на постійному контролі у директора ЗДО «Сонечко» та є невід’ємною частиною управлінського процесу.
Стан дитячого травматизму
Впродовж 2022-2023 н. р. не було зафіксовано випадків дитячого травматизму під час освітньо-виховного процесу та в побуті. Задля профілактики та попередження випадків дитячого травматизму сестрою медичною старшою та педагогами закладу проводиться систематична робота з підвищення та опанування знаннями щодо дотримання правил особистої безпеки під час прогулянки, рухливих ігор, правил поводження на проїжджій частині тощо.
Стан травматизму серед працівників
Впродовж 2022-2023 н. р. не було зафіксовано випадків травматизму серед працівників закладу,під час освітньо-виховного процесу та в побуті.
6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями
Адміністрацією та вихователями ЗДО, ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у житті закладу. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовує для цього різні активні форми співпраці:
- Батьківські збори;
- Індивідуальні консультації з різних питань;
- Організація різних видів виставок: малюнки, поробки;
- Залучення батьків до активної участі у проведенні різноманітних дитячих свят та розваг;
- Залучення батьків до спільних трудових відносин, що сприяють покращенню території закладу;
- Спільна співпраця по озелененню території ЗДО.
Заклад співпрацює з громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти», директор та два вихователі нашого закладу є її членами.
7. Діяльність адміністрації з питань управління
У 2022-2023 н.р. продовжується розбудова внутрішньої системи якості освіти в ЗДО.
В ЗДО складено та затверджено Положення про систему внутрішньої системи якості освіти в ЗДО «Сонечко», яке містить чіткий алгоритм дій розробки стратегії.
Контроль.
Контроль є важливою функцією управління, який спрямований на інформування про стан об’єкта. В закладі забезпечена та розпочала функцію Внутрішня система забезпечення якості освіти.
На 2022-2023 н. р. закладом було розроблено програма контролю в ЗДО
щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти у 2022-2023 н. р., яка забезпечила охопити функціонування компонентів внутрішньої системи.
Найбільша увага приділена напрямам освітньої діяльності ЗДО:
- Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.
Впродовж навчального року було забезпечено тематичний контроль:
- Готовність груп до нового навчального року: атестація робочих місць;
- Аналіз запровадження і реалізація освітніх завдань розділу «Математика. Логіка» шляхом використання сучасного дидактичного матеріалу;
- комплексний контроль «Вивчення стану організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку, відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти»
Причиною, недостатнього забезпечення контролю є введення воєнного стану в Україні та призупинення освітнього процесу в закладі освіти з 24.02.2022.
Результати контролю за Внутрішньою системою забезпечення якості освіти систематично розглядалися на нарадах при директорові. За результатами контролю було узагальнено: довідки, доповідні записки, картки аналізу.
Робота з даного напрямку проведена на достатньому рівні.
8. Залучення батьківської громадськості навчального закладу
до співпраці; співпраця з громадськими організаціями
Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом.
Тому ми впроваджуємо найрізноманітніші форми роботи з батьками.
Це: дні відкритих дверей, круглі столи, семінари, тренінги, батьківські конференції, телефон довіри, бесіди, дискусії.
Акцентуючи увагу на роботу закладу в умовах воєнного стану, та ускладненої епідеміологічної ситуації з причини розповсюдження корона вірусної хвороби на COVID-19, всі заплановані заходи відбувались в онлайн -режимі на дистанційній платформі Coogle Meet.
В ЗДО на сьогоденні, утворена група «Viber» для батьків, де педагог має прямий зв'язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб.
Одна зі складових нашої роботи – це сумісна праця з благоустрою території та партнерство в покращені матеріально-технічної бази закладу.
Територію закладу прикрашають висаджені квітники, які доповнюють естетичний вигляд закладу.
Садочок – красивий та сучасний, звичайно, це постійна кропітка робота працівників та батьків закладу в його утриманні та модернізації.
Адміністративно – господарча робота ведеться планомірна та позапланово.
Для організації поточного ремонту приміщень закладу у 2023 році проведена закупівля фарбувальних матеріалів, водоемульсійки, пензлів та додаткового обладнання для дрібного ремонту обладнання та приміщень. Для яскравого оздоровлення вихованців проведено фарбування, вуличного ігрового та спортивного обладнання, лавок, спортивного майданчика.
Для озеленення території працівниками висаджено квіти та кущі.
9. Про дисциплінарну практику та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу.
Щотижня директор ЗДО проводить прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядає пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління освіти про прийняті рішення.
Робота із зверненнями громадян у закладі «Сонечко» Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області протягом 2022-2023 навчального року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян та Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №858.
В ЗДО «Сонечко» особистий прийом громадян здійснюються відповідно до графіка прийому громадян директором, затвердженим наказом «Пророботу зі зверненнями громадян та затвердження графіку прийому громадян в ЗДО «Сонечко» на 2022-2023 н. р.»
Звернення громадян реєструються в журналі реєстрації звернень громадян.
За звітній період 2022-2023 н. р. батьки зверталися із питаннями влаштування дитини в заклад.
Всі звернення були прийняти у письмовому виді.
Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно.
Всі звернення розглядалися вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну.
Адміністрація закладу 1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді. Роботу ЗДО «Сонечко» щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною.
Серед працівників закладу проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві , що регулює роботу зі зверненнями громадян.
Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні та пререведення освітнього процесу на змішану форму навчання, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – виховної роботі, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в конкурсах, конференціях, вебінарах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО, про успішну роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців – все це дає змогу впевнено затвердити що заклад дошкільної освіти «Сонечко» - є сучасним закладом дошкільної освіти, який має власний імідж .
Звіт директора
Коровинського закладу дошкільної освіти
(ясла – садка ) «Сонечко»
Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області
Людмили ВАЩЕНКО
перед батьками, колективом та громадськістю з питань
статутної діяльності закладу
у 2022-2023 навчальному році
Даний звіт складено відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в України», який запроваджено з 5:30 ранку 24.02.2022, Закону України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року, статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005 р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом та громадськістю.
Мета звітування:
Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільноїосвіти.
Коровинський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області розташований: в селі Коровинці Роменського району Сумської області.області по вул. Київська, 72.
Електронна пошта: ludmilavaschenko@ukr.net
Телефон: (054) 55 5 81 62
Головною метою закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність ЗДО «Сонечко» направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту,
Освітній процес в ЗДО в 2022 - 2023 навчальному році здійснювався відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України (далі – Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305, Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі
В період 2022-2023 навчального року в ЗДО функціонувало 3 вікових групи:
І молодша, молодша – різновікова, старша.
Загальна кількість в 2022-2023 н. р. складала 60 дітей. Але за потужністю заклад розраховано на 120 місць, така наповнюваність пояснюється відсутністю дітей даного віку на території сільськоїради.
Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти «Сонечко» здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що вона може відвідувати дошкільний навчальний заклад,довідки про щеплення, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження дитини.
Навчальний рік у закладі розпочався з 01 вересня 2022 і закінчився 31 травня 2023 року. З 01 червня 2023 по 31 серпня 2023 ЗДО переходить на літній період роботи. Колектив закладу працюватиме та надавати послуги в змішаному режимі роботи для вихованців та їх батьків.
Заклад дошкільної освіти «Сонечко» працює за 10,5-ти годинним режимом перебування дітей, а саме з 07.00 – до 17.30 годин, за п’ятиденним робочим тижнем.
З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу створено Сайт закладу, сторінку в соціальній мережі «facebook» , а також у «Viber» створено групи для батьків , де висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.
Упродовж навчального року мною особисто та практичним психологом Вікторією ПРИЩЕНКО висвітлюється інформація про роботу закладу та життя вихованців в ЗДО на сайті закладу, практичні поради для батьків вихованців в соціальній мережі «facebook», за допомогою організованої групи у «Viber» проводилися онлайн-зустрічі з батьками та дітками.
На час воєнного стану в Україні, заклад дошкільної освіти «Сонечко» долучився до акції з допомоги Збройним силам України ( ЗСУ), а саме: виготовлення сіток, приготування енергетичних цукерок, надання гуманітарної допомоги у вигляді овочів та домашньої консервації. Жоден працівник закладу не залишився осторонь, весь колектив допомагав ЗСУ, задля перемоги нашої України.
1.1. Вжиті директором ЗДО «Сонечко»заходів щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку
На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України №1/9-419 від 02.07.2019 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році» в дошкільному навчальному закладі протягом 2022 – 2023 року функціонувала 1 група для дітей 6-го року життя, всього 21 дитина. У зв'язку з введенням воєнного стану та виїздом за кордон декількох дітей (2), станом на 27.05.2023 р. проведено опитування серед батьків щодо вступної кампанії дітей – випускників до першого класу. За результатами опитування встановлено: що 12 дітей подали документи до КоровинськогоЗСО. Всі батьки випускників проінформовані про умови вступної компанії дітей до першого класу та терміном подачі пакету документів. Варто відмітити роботу вихователівНіни КАПЛІ та Вікторії ТЕМЧЕНКО за сумлінне відношення до дітей та виконання своїх посадових обов’язків, які не зважаючи на воєнний стан в Україні , педагоги змогли провести повноцінну підготовку дітей до навчання в школи, про що свідчать результати тестування психологічної готовності.Високий рівень готовності показали 80% дітей.
Протягом 2022-2023 року в ЗДО «Сонечко», відповідно встановленого графіка, один раз на місяць працює консультативний центр «Порадник», метою якого є надання безоплатної консультативної допомоги з питань соціалізації дітей дошкільного віку.
З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу дошкільної освіти впродовж 2022-2023 н. р. педагогами закладу постійно надавались фото та відео звіти педагогічної роботи з вихованцями закладу: організована навчальна діяльність, святкові заходи, гурткова робота, діяльність дітей впродовж дня, заходи проведення оздоровчо – профілактичної роботи, виставки дитячих та колективних з вихователями робіт, огляд предметно – ігрового середовища групової кімнати тощо. Завдяки партнерській взаємодії адміністрації, батьки вихованців є повноцінними учасниками освітнього процесу в дистанційному та змішаному режимі.
1.2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес
Освітній процес в ЗДО організовано відповідно програмно-методичному забезпеченню та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, комплексною програмою «Я у Світі», парціальними програмами,рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
Згідно з рішенням педагогічної ради Коровинського ЗДО від 31.08.2022 року освітній процес у закладі здійснювався за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»
Із метою підвищення ефективності педагогічної діяльності та якості освітньо-виховного процесу визначено:
- запроваджувати в практику роботи передовий педагогічний досвід: «Програма розвитку логічного мислення дітей середнього та старшого дошкільного віку «Пізнайлики» (автор:керівник гуртка Світлана Таранціца, Наталія Миськова, м. Хмельницький) та «Програма патріотичного виховання дошкільників «Козачата» (Тетяна Нагурна – вихователь,директор музею козацької слави, та Валентина Буряк – методист ІМЦ управління освіти, м. Славути).
Пріоритетними напрямками роботи педагогічного колективу в 2022-2023 навчальному році було визначено слідуючі завдання:
1.Формування математичної компетенції дошкільників шляхом використання сучасного дидактичного матеріалу.
2.Національно-патріотичне виховання дошкільників в умовах сучасності.
3.Продовжити розвивати монологічне мовлення дошкільників шляхом використання технологій «Сторітелінг», «Синквейн», прийомів мнемотехніки.
Задля реалізації відповідних пріоритетних завдань протягом навчального року здійснювалась методична та педагогічна робота, під час якої педагоги отримували знання, уміння та досвід створення сучасного середовища, яке буде мотивувати, активізувати, розвивати та зберігати, а також забезпечить оптимальні умови для розвитку й саморозвитку дітей дошкільного віку.
Результатом плідної роботи колективу стали якісні зміни в середовищі закладу. Створене освітнє середовище закладу відповідає сучасним тенденціям розвитку, конкурентоспроможності в умовах, що відповідають соціальним запитам суспільства та сприяє реалізації пізнавальних процесів, дослідницької активності та набуття основних компетентностей відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.
Під час створення середовища вагомим акцентом стала візуалізація, де враховувались вікові особливості розвитку дітей, кольорова гама об'єктів візуалізації, стін, місця для розташування.
Базисом для створення вищезазначеного середовища стало впровадження технології «Стіни, які говорять», яка спрямована на розвиток комунікації, абстрактного мислення, продуктивної діяльності, що сприяє розумінню і появі вербального мовлення.
Технологія «Стіни, які говорять» базується на принципах варіативності та сталості:
Принципи варіативності – один із принципів педагогіки, відповідно до якого зміст та технологія навчання повинні варіюватись (змінюватись) в залежності від віку, індивідуальних особливостей, рівня розвитку вихованців.
Принцип сталості – (постійність)формування стійких життєвих навичок, які дошкільнята повинні опанувати в процесі становлення себе, як особистості.
Зазначені принципи відобразились в сформованих навичках дітей як у повсякденному житті під час самообслуговування, формування КГН, чергуванні так і в організованій навчальній діяльності: відображення теми занять, активізація мовленнєвого потенціалу, закріплення набутих знань за всіма освітніми напрямками Базового компоненту дошкільної освіти.
Питання поліпшення якості освіти в закладі, неможливе без створення інноваційного простору. Особливістю роботи з інноваційної діяльності нашого педагогічного колективу є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій.
Впродовж навчального року методичною службою закладу проводились відповідні методичні форми роботи з педагогічним колективом з метою підвищення професійної компетентності, набуття практичного досвіду роботи з дітьми спрямованих на вирішення основних річних завдань.
У річному плані на 2022-2023 н. р. передбачені дієві форми роботи з педагогічними кадрами. Дані питання обговорювалися на педрадах Коровинського ЗДО:
- «Організація діяльності закладу дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році»
- «Дистанційна освіта для дошкільнят»
- «Формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку»
- «Усебічний розвиток дитини через гру: цілісний погляд, системний підхід».
Під час розробки проєкту річного плану на 2023-2024 н. р. врахуємо заходи, які не проведено з причини введення воєнного стану.
Системна робота проводилась за фізкультурно-оздоровчим напрямом. Заняття з фізичної культури проводились відповідно програмових вимог.
Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є різні види організованої діяльності.
З огляду на основні пріоритети дошкільної освіти в Україні та вимоги сучасності в ЗДО освітній процес забезпечує реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, який спрямовано на реалізацію рівного доступу до дошкільної освіти всіх дітей дошкільного віку, на збагачення виховних традицій українського суспільства сучасними досягненнями та прогресивними світовими тенденціями у сфері освіти.
Він скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, відповідних компетентностей, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.
Відповідно інструктивно-методичних рекомендацій листа МОН України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році» (від 27.07.2022 № 1/8504-22),реалізовуючи завдання діючих програм, зміст (інваріантної та варіативної) складової Базового компоненту дошкільної освіти, педагоги в своїй діяльності використовували різноманітні форми організації дітей: спеціально організовану навчальну діяльність (заняття, дослідницько-експериментальна діяльність, індивідуальна робота, спостереження, свята та розваги тощо), самостійну діяльність дітей (художню, рухову, ігрову, театралізовану тощо). Здійснюючи диференційований підхід, педагоги використовували достатню кількість дидактичного та стимулюючого матеріалу (картини, таблиці, розвивальні ігри, картки) у відповідності до Державних санітарних норм і правил.
Впродовж 2022-2023 н. р. два рази на тиждень вихователі розробляли дистанційні заняття, які віднедавна стали обов'язковим складником впровадження освітньої діяльності. Батьки та вихованці мали можливість переглянути відео розробки занять та активно долучитись до освітньо-виховного процесу. Банк відео занять продовжує поповнюватись авторськими розробками педагогів, які є актуальними в реаліях сьогодення.
Отже, враховуючи вищезазначені досягнення педагогічного колективу маємо визначити рівень роботи закладу достатній. Визначені резерви в роботі будуть враховані на наступний 2023-2024 н. р.
2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації
матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу
Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора ЗДО. У зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у освітній процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданнями, сучасним дидактичним матеріалом.
У 2022 - 2023 навчальному році методичний кабінет поповнився різноманітним наочно – дидактичним матеріалом, науковою, навчально – методичною літературою. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг.
Ігрові приміщення ЗДО «Сонечко» в достатній кількості забезпечені дитячими меблями, відповідно до індивідуальних особливостей дітей та всім необхідним обладнанням, для забезпечення повноцінного перебування дитини в умовах дошкільного закладу.
Все обладнання відповідає вимогам екологічності, безпечності, привабливості, багатофакторності.
Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
На дитячих, вуличних ігрових майданчиках встановлено ігрове та спортивнеобладнання на загальну суму 500 000 грн.
Заклад забезпечений провідним інтернетом, що робить заклад сучасним для освіти дітей, бо інтернет вже давно став невід'ємною частиною освітнього процесу.
Заклад забезпечений крмп’ютерною технікою, яка надає можливість педагогам розробляти та друкувати дидактичний матеріал, що забезпечує належну якість провадження освітнього процесу.
Музична та спортивна зали забезпечені відповідним інвентарем для повноцінних занять музикою та фізкультурою.Це дозволяє організовувати музичне дозвілля дошкільнят на достатньому рівні.
Завдяки активній та плідній роботі, у закладі створено відповідний ресурсний простір, який включає в себе слідуючи елементи системи альтернативної комунікації: розклад, меню, екран настрою, вибір діяльності, ранкові зустрічі, правила групи, стіна творчості, фліпчарт дошка - що сприяє активному включенню в освітній процес, полегшує процес адаптації та соціалізації.
3. Залучення додаткових джерел фінансування
Як додаткові джерела фінансування, в ЗДО організована співпраця з батьками.
Досить плідно в 2021 - 2022 навчальному році працював батьківський комітет приймаючи участь в освітньому процесі та зміцненні матеріальної бази.
За кошти батьківського комітету було придбано миючі засоби, канцтовари, господарчі товари.
Але, нажаль цього придбання замало, маємо надію що все що запланували буде здійснено після закінчення воєнного стану в Україні.
4. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки
Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом.
У 2022-2023 навчальному році освітній - виховний процес в закладі забезпечували 8 педагогів. Директор, практичний психолог, музичний керівник і п’ять вихователів вікових груп.
Відповідно плану атестації педагогічних працівників на 2022-2023 рік заплановано атестацію практичного психолога Вікторії ПРИЩЕНКО .
За результатами атестації, отримані наступні результати:
- Вікторії ПРИЩЕНКО присвоїно ІІ кваліфікаційну категорію;
З метою забезпечення систематичного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, директором закладу ведеться постійна робота щодо проходження курсової перепідготовки. Усі педагоги проходять КПК один раз на 5 років.
Педагоги закладу впродовж року удосконалювали рівень своєї професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності, онлайн-курсів та відвідування тренінгових занять, спрямованих на вдосконалення своєї фахової компетенції.
Я , як директор закладу, постійно підвищую свій професійний рівень шляхом участі у нарадах, семінарах, онлайн-консультаціях РоменськогоЦПРПП, пройшла навчання за Програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти щодо "Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні" ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти"від ЮНІСЕФ дитячого фонду ООН
Усі педагоги закладу активно брали участь в онлайн-семінарах, нарадах, колегіях. Також вихователь закладу Ніна КАПЛЯ провела семінар-практикум для вихователів на тему: «Впровадження інноваційних технологій в практику роботи ЗДО з логіко-математичного розвитку». На якому поділилася досвідом впровадження вроботу з дітьми Паличок Дж. Кюізенера, Логічні блоки З.Дьєнєша, Інтелектуальні ігри Нікітіних, Розвивальні ігри В.Воскобовича, Коректурні таблиці Н.Гавриш та дидактичні ігри з логіко-математичного розвитку.
Спираючись на вищезазначене, можемо зробити висновок що адміністрацією закладу постійно та систематично вживаються заходи щодо підвищення професійної компетентності педагогів, мотивація до підвищення кваліфікаційного рівня шляхом проходження атестації та КПК.
5. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дітей та педагогічних працівників:
Одним з пріоритетних напрямків діяльності адміністрації ЗДО є забезпечення соціального захисту вихованців. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на початок 2022-2023 навчального року було проведено облік дітей ЗДО «Сонечко», забезпечено роботу та постійне
оновлення і внесення коректив до бази даних комп’ютерної програми «КУРС: Дошкілля».
Директор закладу, на початку навчального року, провела ретельну діагностичну роботу щодо виявлення дітей з сімей пільгових категорій, складено соціальний паспорт сімей та створено списки вихованців, які потребують соціальної допомоги. В ЗДО зареєстровано 25 дітей пільгової категорії, а саме:
- Діти з сімей учасників АТО – 8;
- Діти з багатодітних сімей - 15;
- Діти, з малозабезпечених родин - 2.
В ЗДО «Сонечко» постійно проводились заходи з пропаганди психолого-педагогічних знань щодо соціального захисту дітей. На початок навчального року на батьківських зборах практичний психолог Вікторія ПРИЩЕНКОдоповідала батькам про систему соціального захисту створену в закладі. Доведено до відома працівників та батьків алгоритм дій в разі виникнення ситуації, пов’язаної з насильством в сім’ї. Ознайомлено педагогів про неухильне виконання ст.54, ст.56 Закону України «Про освіту» щодо недопущення до педагогічної діяльності працівників, які за своїм моральними якостями не можуть виконувати виховні функції та обов’язки педпрацівників, захищати дітей від будь – яких форм фізичного або психічного насильства.
На стенді для батьків постійно оновлювалась актуальна інформація: представлено алгоритм діяльності з переліком організацій куди можна звернутися з приводу насильства в сім’ї, контактна інформація. Випущено «Інформаційний листок про Конвенцію та права дитини». Педагогами закладу підготовлено та проведено ряд консультацій для батьків. Вся інформація розміщена на сайті закладу.
Відповідно річного плану роботи закладу на 2022-2023 н. р., нормативно-правових документів: Постанова КМУ від 22.08.2018 р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»; Лист МОН України від 27.06.2019 р. № 1/9-414 «Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», в період з 04.10 по 08.10.2022 року в закладі пройшов Тиждень протидії булінгу. В рамках проведення практичним психологом,педагогами організовано консультативний та інформаційний матеріал з наступним оновленням щомісяця з питань охорони дитинства, попередження булінгу, профілактики жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення в сім'ї; проведена виховна робота з попередження жорстокості та формування моделі ненасильницької поведінки у взаєминах вихованців.
Таким чином, можна зробити висновок про те, щов закладі робота з соціального захисту вихованців проводиться планово, в системі і виконується.
5.1. Забезпечення організаціїхарчування та медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників.
Організація харчування
У зв’язку із воєнним станом та з інших об’єктивних причин, харчування в закладі протягом 2022-2023 року не проводилось.
Медичне обслуговування
Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.
Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти «Сонечко» визначено такі:
- збереження і зміцнення здоров’я дітей;
- забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
- формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.
Медичні послуги для вихованців дошкільного закладу здійснюються сестрою медичною старшою Тамарою ТОКАРЕНКО та Коровинським центром первинної медико-санітарної допомоги.
У ЗДО «Сонечко» планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей.
Контроль за станом здоров’я дітей здійснюється сестрою медичною старшою.
У закладі наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.
Щомісячний аналіз захворюваності, який проводить медсестрасвідчить про низький рівень захворюваності серед дітей. Однак спостерігається, що 39% дітей, які не постійно відвідують дошкільний заклад, проводять вдома з різних причин,
- за сімейними обставинами;
- невідвідуванням у зв’язку з карантином на COVID;
- відстороненням дітей від відвідування груп на період карантинів.
- повітряні тривоги.
Питання стану здоров’я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися на нараді при директорі. У дошкільному закладі постійно проводиться роз`яснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації.
Інформація з приводу санітарно-просвітницької роботи висвітлюється на сайті закладу, куточках для батьків у вільному доступі та у групах «Viber».
Для безпечного перебування вихованців ЗДО всі працівники закладу двічі на рік проходять обов'язковий медичний огляд згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі». Всі працівники закладу в умовах пандемії з приводу захворюваності на COVID-19 мають 100% вакцинацію.
Проходження медичного огляду працівниками ЗДО
Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» – обов’язковим для усіх категорій працівників дошкільного закладу є проходження щорічних медичних оглядів.
Працівники дошкільного закладу двічі на рік, згідно графіку, проходять обов'язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 № 1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів». Керівник закладу тримає на контролі дане питання, сестра медична старша веде облік проходження персоналом періодичних медичних оглядів.
5.2. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
В дошкільному навчальному закладі «Сонечко» забезпечено проведення первинного, позапланового та періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Систематично проводиться відповідна робота з вихованцями та працівниками щодо дотримання правил особистої безпеки, протипожежної безпеки, дорожнього руху, та дотримання норм охорони праці.
На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про основні заходи цивільного захисту на 2011 рік» від 21 березня 2011 р. № 246, відповідно наказу «Про організацію та проведення Тижня безпеки дитини» від 30.04.2014 № 44 – «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини», наказу відділу освіти №17-од від 22.03.2022 « Про проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в закладах загальної, середньої та дошкільної освіти» з метою формування у дітей свідомого розуміння цінностей власного життя та здоров’я, в закладі організовано та проведено у жовтні 2022року та у квітні 2023 року Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
В рамках проведення тижня з основ безпеки життєдіяльності пройшов єдиний день цивільного захисту, з метою поліпшення профілактичної роботи щодо правил поведінки в надзвичайних ситуаціях та відпрацювання порядку евакуації дітей і працівників з приміщення дошкільного навчального закладу на випадок пожежі, дій час незвичайних ситуацій. В ході тренінгу працівники неухильно дотримувались відповідного алгоритму дій щодо відпрацювання практичних навичок під час пожежі.
- Діти отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.
- Зміст проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» полягав в ефективній організації освітнього процесу, який дозволяв вихованцям оволодіти основами знань про здоровий спосіб життя, формувати правила безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях.
У зв'язку з введенням воєнного стану заклад працює відповідно до відповідних нормативно-парвових документів: Закону України від 24.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»,
Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.
В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці.
Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу.
Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетно-рольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські групи «Viber» та на сайті закладу.
В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти проведено ряд заходів щодо вдосконалення роботи з даного питання.
Повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ЗДО, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги – все це в купі дає вагомий результат щодо організації безпеки життєдіяльності всіх здобувачів освіти та працівників ЗДО .
Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводиться випробування спортивного обладнання на території дошкільного закладу та групових приміщеннях. Робота всього колективу ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.
Впродовж 2022-2023 н. р. проведені наступні форми роботи: щомісячно проводились тематичні заняття, бесіди, розваги, тренінги, виставка дитячих робіт щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху.
Позитивний вплив на формування у дошкільників мотивації для оволодіння правилами безпечної поведінки мало використання інформаційно-комунікаційних технологій, а саме: мультимедійних презентацій, інтерактивних ігор тощо.
Значна увага приділялась відпрацюванню у дітей практичних навичок правил дорожнього руху на спортивному майданчику, який обладнано дорожніми знаками, пішохідною розміткою.
Велика робота в закладі проведена щодо облаштування найпростішого укриття на випадок повітряної тривоги. Дане укриття протягом навчального року використовується за призначенням.
Протипожежна безпека
Впродовж 2022-2023 н. р. в ЗДО «Сонечко» було виконано:
- перезаряджене 12 вогнегасників;
- оновлено знаки протипожежної безпеки (пожежний щит);
- проведено замір опору ізоляції;
- оновлено таблички з відповідальними за пожежну безпеку в ігрових приміщеннях.
З первинних засобів пожежогасіння в ЗДО є: пожежний щит у повній комплектації, ящик з піском, вогнегасники 12 шт.
Річним планом ЗДО сплановано: тижні з безпеки життєдіяльності (жовтень, квітень), тренінгові навчання – евакуація, контроль за станом протипожежного режиму та станом евакуаційних виходів.
В закладі можливо спостерігати агітаційні плакати з охорони праці, Цивільного захисту населення та пожежної безпеки.
Протипожежна безпека на постійному контролі у директора ЗДО «Сонечко» та є невід’ємною частиною управлінського процесу.
Стан дитячого травматизму
Впродовж 2022-2023 н. р. не було зафіксовано випадків дитячого травматизму під час освітньо-виховного процесу та в побуті. Задля профілактики та попередження випадків дитячого травматизму сестрою медичною старшою та педагогами закладу проводиться систематична робота з підвищення та опанування знаннями щодо дотримання правил особистої безпеки під час прогулянки, рухливих ігор, правил поводження на проїжджій частині тощо.
Стан травматизму серед працівників
Впродовж 2022-2023 н. р. не було зафіксовано випадків травматизму серед працівників закладу,під час освітньо-виховного процесу та в побуті.
6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями
Адміністрацією та вихователями ЗДО, ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у житті закладу. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовує для цього різні активні форми співпраці:
- Батьківські збори;
- Індивідуальні консультації з різних питань;
- Організація різних видів виставок: малюнки, поробки;
- Залучення батьків до активної участі у проведенні різноманітних дитячих свят та розваг;
- Залучення батьків до спільних трудових відносин, що сприяють покращенню території закладу;
- Спільна співпраця по озелененню території ЗДО.
Заклад співпрацює з громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти», директор та два вихователі нашого закладу є її членами.
7. Діяльність адміністрації з питань управління
У 2022-2023 н.р. продовжується розбудова внутрішньої системи якості освіти в ЗДО.
В ЗДО складено та затверджено Положення про систему внутрішньої системи якості освіти в ЗДО «Сонечко», яке містить чіткий алгоритм дій розробки стратегії.
Контроль.
Контроль є важливою функцією управління, який спрямований на інформування про стан об’єкта. В закладі забезпечена та розпочала функцію Внутрішня система забезпечення якості освіти.
На 2022-2023 н. р. закладом було розроблено програма контролю в ЗДО
щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти у 2022-2023 н. р., яка забезпечила охопити функціонування компонентів внутрішньої системи.
Найбільша увага приділена напрямам освітньої діяльності ЗДО:
- Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.
Впродовж навчального року було забезпечено тематичний контроль:
- Готовність груп до нового навчального року: атестація робочих місць;
- Аналіз запровадження і реалізація освітніх завдань розділу «Математика. Логіка» шляхом використання сучасного дидактичного матеріалу;
- комплексний контроль «Вивчення стану організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку, відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти»
Причиною, недостатнього забезпечення контролю є введення воєнного стану в Україні та призупинення освітнього процесу в закладі освіти з 24.02.2022.
Результати контролю за Внутрішньою системою забезпечення якості освіти систематично розглядалися на нарадах при директорові. За результатами контролю було узагальнено: довідки, доповідні записки, картки аналізу.
Робота з даного напрямку проведена на достатньому рівні.
8. Залучення батьківської громадськості навчального закладу
до співпраці; співпраця з громадськими організаціями
Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом.
Тому ми впроваджуємо найрізноманітніші форми роботи з батьками.
Це: дні відкритих дверей, круглі столи, семінари, тренінги, батьківські конференції, телефон довіри, бесіди, дискусії.
Акцентуючи увагу на роботу закладу в умовах воєнного стану, та ускладненої епідеміологічної ситуації з причини розповсюдження корона вірусної хвороби на COVID-19, всі заплановані заходи відбувались в онлайн -режимі на дистанційній платформі Coogle Meet.
В ЗДО на сьогоденні, утворена група «Viber» для батьків, де педагог має прямий зв'язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб.
Одна зі складових нашої роботи – це сумісна праця з благоустрою території та партнерство в покращені матеріально-технічної бази закладу.
Територію закладу прикрашають висаджені квітники, які доповнюють естетичний вигляд закладу.
Садочок – красивий та сучасний, звичайно, це постійна кропітка робота працівників та батьків закладу в його утриманні та модернізації.
Адміністративно – господарча робота ведеться планомірна та позапланово.
Для організації поточного ремонту приміщень закладу у 2023 році проведена закупівля фарбувальних матеріалів, водоемульсійки, пензлів та додаткового обладнання для дрібного ремонту обладнання та приміщень. Для яскравого оздоровлення вихованців проведено фарбування, вуличного ігрового та спортивного обладнання, лавок, спортивного майданчика.
Для озеленення території працівниками висаджено квіти та кущі.
9. Про дисциплінарну практику та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу.
Щотижня директор ЗДО проводить прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядає пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління освіти про прийняті рішення.
Робота із зверненнями громадян у закладі «Сонечко» Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області протягом 2022-2023 навчального року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян та Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №858.
В ЗДО «Сонечко» особистий прийом громадян здійснюються відповідно до графіка прийому громадян директором, затвердженим наказом «Пророботу зі зверненнями громадян та затвердження графіку прийому громадян в ЗДО «Сонечко» на 2022-2023 н. р.»
Звернення громадян реєструються в журналі реєстрації звернень громадян.
За звітній період 2022-2023 н. р. батьки зверталися із питаннями влаштування дитини в заклад.
Всі звернення були прийняти у письмовому виді.
Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно.
Всі звернення розглядалися вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну.
Адміністрація закладу 1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді. Роботу ЗДО «Сонечко» щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною.
Серед працівників закладу проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві , що регулює роботу зі зверненнями громадян.
Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні та пререведення освітнього процесу на змішану форму навчання, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – виховної роботі, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в конкурсах, конференціях, вебінарах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО, про успішну роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців – все це дає змогу впевнено затвердити що заклад дошкільної освіти «Сонечко» - є сучасним закладом дошкільної освіти, який має власний імідж .