Звіт керівника
ЗВІТ
директора Коровинського закладу дошкільноїосвіти
(ясла – садок) «Сонечко»
Коровинськоїсільської ради
Роменського району
Сумської області
Ващенко Л.М.
за 2023-2024 навчальний рік
Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.
1.Загальні відомості про ЗДО
Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Сонечко» Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області. Організаційно-правова форма – комунальний заклад. Засновником закладу дошкільної освіти є Коровинська сільська рада.
Юридична адреса дошкільного закладу: 42140 , Сумська обл., Роменський район, село Коровинцівул. Київська, 72;
e-mail:ludmilavasenko2023@gmail.com; сайт:https://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26265693/main/
Засновник здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.
Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку встановленого зразка, бланки з власними реквізитами.
Діє заклад з 1979 р., розрахований на 6 груп.
У 2023-2024н.р. формування груп відбувалося за одновіковими та різновіковими ознаками – всього 62 дітей.
Дошкільний заклад працює з 07.00 – до 17.30 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 10,5 годинним перебуванням дітей.
2.Персональний внесок керівника з підвищення рівня організації освітнього процесу у навчальному закладі.
Сучасний керівник закладу дошкільної освіти має реалізувати в своїй управлінській діяльності завдання які зазначені Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положенням про заклад дошкільної освіти», Конвенцією про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства».
Перед керівником закладу дошкільної освіти стоять завдання динамічно розвивати зміст освітнього процесу, підвищувати його ефективність і якість.
Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.
Адміністрацією ЗДО здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Питання щодо виконання програмно-методичного забезпечення освітнього процесу перевірялись під час тематичного, оперативного та попереджувального контролю. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, нарадах при директору, виробничих нарадах.
АНАЛІЗ управлінської діяльності визначив наступні сильні сторони: моральна і психологічна згуртованість колективу; чіткість в розподілі обов’язків; перевага демократичного стилю управління.
Колектив закладу дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році плідно працював над вирішенням таких завдань:
- Формування основ безпечної поведінки, стресостійкості та здорового способу життя дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану.
- Здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно- патріотичного виховання дітей – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.
- Спрямувати роботу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі
- Активізувати творчий потенціал педагогів щодо впровадження ігрового діяльнісного підходу шляхом застосування інноваційних освітніх технологій та ІКТ.
З метою ефективного вирішення цих завдань було сплановано відповідну методичну роботу. Метою методичної роботи ЗДО було підвищувати рівень професійної компетентності педагогів щодо завдань і напрямів національно-патріотичного виховання дошкільників; продовжувати формувати вміння застосовувати одержану інформацію в педагогічній діяльності; розширити знання педагогів про національні свята, традиції.
Адже успіх педагогічної діяльності сьогодні визначається не тільки й не стільки ступенем професійної підготовки педагога, рівнем знань, скільки бажанням і можливостями поглиблювати теоретичні знання та відшліфовувати практичні вміння, тобто постійно підвищувати рівень професійної компетентності, формувати свою педагогічну позицію.
Протягом 2023-2024 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари, практикуми, інструктивно-методичні наради при директору, оперативні методичні наради, взаємовідвідування відкритих занять, співбесіди та консультації з педагогами.
Протягом 2023-2024н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради, на яких розглядались актуальні теми:
1. Тематично-настановча «Новий навчальний рік – нові пріоритети діяльності» (протокол № 1 від 30 серпня 2023 р.)
2. Тематична «Інтеграція родинного та суспільного виховання , проблеми безпеки життєдіяльності дитини» (протокол № 2 від 16 грудня 2023 р.).
3. Тематична «Формування соціально –громадянської компетентності дітей, розвиток культури демократії в дошкіллі» (протокол № 3 від 23 березня 2024 р.).
4. Підсумкова педрада «Результат роботи – життєва компетентність дошкільника» (протокол № 4 від 31 травня 2024 р.).
Виконання рішень педрад сприяло удосконаленню освітнього процесу та розвитку творчої активності, підвищенню професійної майстерності педагогів.
Освітній процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до освітної програми «Українське дошкілля».
Рішення про вибір програм обговорено й схвалено педагогічною радою закладу (протокол № 1 від 30 серпня 2024 р.).
Учасниками освітнього процесу ЗДО є: діти, педагогічні працівники, обслуговуючий персонал, батьки та особи, які їх заміняють. Основною формою організаційної роботи освітньої діяльності дітей дошкільного віку у нашому дошкільному закладі залишаються заняття з різних розділів програми. У закладі освіти вихователі використовують індивідуальні та групові форми організації занять, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові. Тривалість занять: для дітей молодшого дошкільного віку 15-20 хвилин; для дітей старшого віку – 25-30 хвилин.
Організація життєдіяльності дітей у ЗДО включає в себе гурткову роботу, трудову діяльність, самостійну художню діяльність, роботу з безпеки життєдіяльності.
3.Вжиті керівником заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази ЗДО.
Джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти:
– засновника – Коровинської сільської ради;
4.Вжиті заходи щодо забезпечення закладу дошкільної освіти кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.
Штатним розписом ЗДО передбачено 9,99 одиниць педагогічних посад, з них: директор – 1; вихователів – 6; музичний керівник – 0,75; інструктор з фізкультури – 0,37; практичний психолог – 0.5; керівник гуртка – 0.37.
У 2023-2024н.р. вакантними є посади: інструктора з фізкультури – 0,37.
Як керівник, я переймаюсь проблемою забезпечення дошкільного закладу кваліфікованими педкадрами.
Атестація, яку кожний педагог проходить кожні 5 років, є важливим стимулом підвищення якості роботи, що у свою чергу, безперечно покращує результативність освітнього процесу.
5.1.Забезпечення організації харчування.
Належний рівень організації харчування є важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі дошкільної освіти. Організація харчування дітей в ЗДО здійснюється відповідно до вимог НАССР: встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски про меню на день, об'єм страв для дітей раннього-молодшого та середнього-старшого дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медсестри та адміністрації. Харчоблок, комора, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані.
Харчування в ЗДО здійснюється відповідно до примірного чотиритижневого меню.
Систематично здійснюється щоденний контроль за організацією харчування дітей старшою медичною сестрою та директором, забезпечується контроль за організацією повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей, за якістю продуктів харчування, що поставляються в ЗДО, правильністю їх зберігання, дотриманням термінів реалізації.
Обладнання харчоблоку відповідає нормативним вимогам НАССР: харчоблок забезпечений достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю, санітарним і спеціальним одягом (халати, фартухи, хустки, ковпаки тощо) все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюються при забрудненні, посуд на харчоблоці має обов’язкове маркування.
В закладі виконуються всі протиепідемічні заходи щодо запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь. Планово проводиться контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування.
Створено умови для формування культурно-гігієнічних навичок здобувачів дошкільної освіти. За дитиною закріплено постійне місце за столом, розмір стола та стільця відповідає до зросту дитини. Перед кожним прийомом їжі стіл сервірують згідно з меню.
Продукти харчування у ЗДО зберігаються у коморі (відповідно до умов їх зберігання при відповідній температурі з урахуванням товарного сусідства). Терміни реалізації продуктів виконуються чітко. Продукти, що швидко псуються, використовуються тільки у терміни, зазначені у накладній відомості. Режим харчування у кожній віковій групі ЗДО дотримується. Роздача їжі проводиться згідно з вихідними нормами.
З вищезазначеного можна зробити висновок, що рівень організації роботи з харчування відповідає нормативним вимогам.
5.2. Медичне обслуговування вихованців дошкільного закладу
У дошкільному закладі медичне обслуговування дітей проводиться сестрою медичною Токаренко Т.Д.
В закладі облаштований медичний кабінет, який оснащений лікарськими засобами і виробами медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги, а також медичним обладнанням, а саме: стілписьмовий , шафа медична, ваги медичні, ростомір, бактерицидна лампа, холодильник, комп’ютер, ноші медичні.
Сестра медична:
– щодня оглядає дітей, які відвідують дошкільний заклад;
– проводить антропометрію, термометрію;
– надає долікарняну допомогу у разі гострого захворювання або травм;
– здійснює забір матеріалу для лабораторних досліджень;
– проводить ізоляцію дітей, що захворіли, а також спостерігає за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим;
– організовує проведення поточної дезінфекції.
Проводиться моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги. Керівник закладу та сестра медична постійно контролюють дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарного стану.
Адміністрацією ЗДО організовано медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням дітей з метою сприяння оптимізації рухової активності, забезпечення ефективного розв’язання завдань фізичного розвитку та оздоровлення дітей і тісної співпраці педагогів і медичної сестри, а також визначення результату педагогічного впливу на фізичний розвиток дітей.
Відвідування дітьми закладу є також показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах. Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого. Причинами тривалих пропусків також є: перебування матері у відпустці по догляду за дитиною, навчання батьків.
Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблено заходи, спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності в осінній період, а також роз’яснювальної роботи серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.
Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках. Згідно трудового стажу робітників надаються виплати відповідно до листів непрацездатності.
Усім працівникам закладу надається щорічна відпустка. Згідно з Колективним договором певним категоріям працівників надаються додаткові оплачувані відпустки. Педагогічним і медичному працівникам надається матеріальна допомога на оздоровлення, згідно діючого законодавства (ст.57) Закону України «Про освіту».
5.3. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм:
Відповідно до Закону України «Про охорону праці», було проведено навчання та перевірку знань працівників з охорони праці, повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ЗДО, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводилося випробування спортивного та нестандартного обладнання на території дошкільного закладу та в групових кімнатах. Відповідальною особою з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки. Обладнання, яке не відповідає вимогам, вилучається для ремонту чи списується.
Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх виборних органів і представників.
Робота педагогічного колективу та всіх робітників ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму базується на основі вимог Базового компоненту дошкільної освіти , програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпечної поведінки в життєвому середовищі.
Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей, план дій персоналу на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, Тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО.
Щороку по завершенню «Тижня безпеки» діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах (малюнки, вірші, творчі оповідання).
5.4. Стан дитячого травматизму.
Випадків виробничого та дитячого травматизму за звітний період зареєстровано не було.
6.Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.
Один із основних принципів нашої роботи є відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами, батьками. Вважаю, що батьки є основними замовниками та координаторами роботи закладу дошкільної освіти, і керівник та працівники підзвітні, насамперед, саме їм.
До складу органів самоуправління дошкільного закладу входять:
• Виборчий орган первинної профспілкової організації;
• Батьківські комітети груп;
•Педагогічнарада;
• Загальні збори батьків та членів трудового колективу.
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.
Висловлюю подяку всім, хто причетний до організації освітнього процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню підростаючого покоління.
02.07.2024
Директор Людмила ВАЩЕНКО